Úvod > Základní škola > Aktuality > Laboratorní práce

Laboratorní práce

Žáci 7. ročníku mají v oblasti fyziky a přírodopisu nabitý program, který je zaměřen na rozvoj jejich poznatků a dovedností. V rámci tohoto programu probíhají laboratorní práce na zajímavá témata.

1. Archimédův zákon:

• Žáci se seznámí s Archimédovým zákonem, který popisuje vztlakovou sílu působící na těleso ponořené do kapaliny. Prakticky zkoumají vztlakovou sílu na různých objektech a měří hmotnost a objem těles.
    • Laboratorní práce zahrnuje například experimenty s plovoucími tělesy, určování hustoty látek nebo zkoumání podmínek, za kterých se těleso ponoří či vynoří.
    • Fotogalerie ZDE
    • Messenger_creation_1864329e-b2a1-454a-bde5-e0b49c6bccb6.jpg
  2. Klíčení a růst rostlin:

• Žáci se zabývají biologií a ekologií rostlin. Studují proces klíčení semene, vývoj kořenů, stonků a listů.
    • Laboratorní práce zahrnuje sledování klíčení semínka, měření růstu rostlin, zkoumání vlivu světla, teploty a vlhkosti na rostliny.
    • Fotogalerie ZDE
    • IMG-20240424-WA0010.jpg

Takovýto aktivní přístup k výuce umožňuje žákům lépe pochopit přírodní jevy a naučit se vědecké metody zkoumání.