> 14. - 18.01.2019

Děti naší školy se zúčastnily lyžařského kurzu v Lukách nad Jihlavou, Šacberku. Na výcvik denně odjíždělo 20 žáků z pátého až osmého ročníku. Více ...

> 25.12.2018

Každý rok se o prvním svátku vánočním schází zaměstnanci školy a jejich rodinní příslušníci na zimním stadionu v Moravských Budějovicích na vánočním bruslení.

> 21.12.2018

Poslední školní den před vánočními prázdninami byl ve znamení vánočních besídek jednotlivých tříd. V krásné předvánoční atmosféře si žáci předávali drobné dárky.

> 19.12.2018

Košíkářky se zúčastnily tradičního vánočního turnaje v M. Budějovicích. Mladší žákyně po dvou neúspěších a jednom vítězství obsadily druhou  příčku. Starší kolegyně nepoznaly hořkost porážky a celý turnaj ve své kategorii vyhrály.

> 18.12.2018

V krásné předvánoční atmosféře se uskutečnila ve školní jídelně vánoční besídka žáků prvního stupně naší školy. Děti všech prvostupňových ročníků i pěvecký sbor předvedli svoji šikovnost před početnou návštěvou diváků nejen z řad rodičů.

> 18.12.2018

Ve školní jídelně proběhla roadshow Střední hotelové školy Třebíč. Naši žáci si mohli v praxi vyzkoušet některé činnosti, s kterými by se jako budoucí studenti "hotelovky" mohli setkat, např. v oborech kadeřník, designér v reklamě i jiných.

> 17.12.2018

V posledním předvánočním týdnu zajíždí naši žáci pravidelně na zimní stadion do M. Budějovic na kurz bruslení. Letos se kurzu zúčastnilo 37 žáků. I přesto, že někteří bruslaři občas okusili tvrdost ledové plochy, se bruslení vydařilo.

> 16.12.2018

Třetí adventní neděli se v předínském kostele sv. Václava uskutečnil tradiční předvánoční koncert pěveckého sboru naší základní školy. V chladném, ale krásném prostředí, navodili účinkující pohodovou vánoční atmosféru.

> 09.12.2018

V kulturním domě v Předíně se konal vánoční jarmark. Mezi ostatními stánky mohli návštěvníci navštívit  i stánek naší školy, kde shlédli či zakoupili výrobky našich žáků.

> 08.12.2018

Druhým kolem pokračovala Superliga košíkové žákyň. Mladší žákyně nedokázaly zopakovat výkon z předešlého kola a klesly na druhou příčku průběžné tabulky. Starší žákyně naopak obě svá utkání vyhrály a do nového roku vstoupí jak vedoucí tým soutěže.

> 19.11.2018

V pondělí chodily ve škole a večer po celém Předíně Barborky. Všechny nás ometly, rozdaly sladkosti a třešňové větvičky. Je dobře, že je tento ojedinělý předvánoční zvyk stále udržován.

> 19.11.2018

Žáci prvního stupně si užili krásného divadelního zážitku. Na velké scéně Horáckého divadla v Jihlavě shlédli pohádku "O Perníčkovi". Tentokrát sledovali představení z lóží v prvním patře.

> 15.11.2018

Každoročně k nám zavítají herci z Divadélka pro školy z Hradce Králové. Pro menší školáky a mateřskou školku sehráli představení "Z devatera pohádek". Starší žáci viděli představení "Fenomén Karel Čapek". Obě představení byla poučná a hlavně jako vždy hodně zábavná.

> 26.10.2018

Základní škola ve spolupráci s obecním úřadem uspořádala oslavu 100 let vzniku samostatného státu. Součástí oslav bylo i zasazení lípy. Ke kořenům stromu bylo vloženo poselství pro příští generace. Celá akce byla zakončena lampiónovým průvodem a opékáním špekáčků.

> 05.10.2018

Vodní dílo Dalešice bylo vybudováno v souvislosti s výstavbou blízké jaderné elektrárny Dukovany. Součástí díla jsou nádrž v Dalešicích a vyrovnávací nádrž Mohelno. Elektrárna Dukovany je druhou největší jadernou elektrárnou s instalovaným výkonem 2 040 MW. Obě zařízení navštívili v rámci exkurze žáci naší školy.

> 04.10.2018

V okresním kole AŠSK v přespolním běhu obsadila Lucie Poláková celkové 1. místo ve své věkové kategorii. Gratulujeme.

> 02.10.2018

V rámci dopravní výchovy navštívili naši žáci dopravní hřiště v Třebíči.

> 27.09.2018

Svatý Václav byl český kníže a světec, který je hlavním patronem Čech a Moravy a symbol české státnosti. Jeho odkaz si připomněli žáci 3. a 4. ročníku projektovým dnem.

> 27.09.2018

Z Fondu Vysočiny byla Základní škole a Mateřské škole poskytnuta dotace v rámci grantového programu "Naše škola 2018". Cílem je zkvalitnění zázemí pro povinnou školní docházku na území Kraje Vysočina. Dotace byla využita ve školní kuchyni na nákup gastrozařízení.

> 22.09.2018

Z tradičního turnaje v basketbalu "Sokol Open", který se konal v Moravských Budějovicích, si mladší i starší žákyně přivezly shodně stříbrné medaile za druhou příčku

> 21.09.2018

Žáci naší školy navštívili hlavní město Rakouska - Vídeň. Prohlédli si zámek Schönbrunn, přilehlé zámecké zahrady, historickou část města a výlet zakončili návštěvou přírodovědného muzea.

> 14.09.2018

Žáci I. stupně se svými učiteli  navštívili farmu v Bohuslavicích, kde se dozvěděli informace o chovu domácích zvířat a odvážlivci se mohli projet na koních.

> 07.09.2018

V prvním turnaji sezóny "První šestka" obsadily starší žákyně třetí příčku, mladší žákyně turnaj ve své kategorii vyhrály.

> 03.09.2018

Školní rok 2018/2019 byl slavnostně zahájen v pondělí v 8:00 hod.