Mateřská škola E - mail Školní poradenské pracoviště Ředitelka GDPR Školská rada Napište nám
Úvodní strana >>> Střípky - archív

BlueBoard.cz

<<< zpět

> 12.05.2018, 19.05.2018

V těchto termínech se uskutečnily v sokolovně v Mor. Budějovicích dva charitativní turnaje "Basket proti drogám", jejichž spolupořadatelem je i naše škola. Mladší i starší žákyně obsadily ve svých kategoriích shodně třetí příčku, tým bývalých hráček skončil na místě druhém.

> 14.05.2018

Na chodbě v přízemí předvedli "Pavoučci" své pěvecké umění při již tradičním Jarním koncertu. Letošní vystoupení bylo spjato také se Dnem matek.

> 26. - 27.04.2018

Celý první stupeň naší školy vyrazil na školní výlet na Chaloupky. V krásném přírodním prostředí u lesa strávili žáci i jejich učitelé příjemné dva dny.

> 25.04.2018

Přijel k nám na besedu filmař, režisér, scénárista, animátor a výtvarník, pan Cyril Podolský. Je autorem několika známých loutkových večerníčků, například Krysáci nebo Pat a Mat.

> 19. - 23.04.2018

Někteří žáci školy navštívili Nizozemské království. Se svými učiteli si mohli prohlédnout například Volendam (rybářskou vesnici), dražbu sýrů v Alkmaaru nebo květinový part v Keukenhofu.

> 23.04.2018

V prostorách školní družiny se uskutečnil zápis do první třídy pro školní rok 2018/2019.

> 16.04.2018

V pondělí proběhly na školním hřišti jízdy zručnosti, které byly součást školního kola BESIPu. I přes počáteční nepřízeň počasí se do akce zapojili žáci všech ročníků. Nejlepší jezdci budou reprezentovat naši školu v okresním kole.

> 13.04.2018

V pátek na přízemní chodbě školy proběhla Školní pěvecká soutěž, do které se mohly přihlásit děti celé školy. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií, aby bylo hodnocení spravedlivé. Všichni byli mile překvapeni výbornými pěveckými výkony některých soutěžících. Také atmosféra byla báječná a ostatní žáci v publiku nejen volili své favority, ale také vydatně povzbuzovali a fandili.

> 31.03.2018

Basketbalistky odehrály v Jemnici velikonoční turnaj v kategorii dívek a žen. V konkurenci pěti, převážně mnohem starších a zkušenějších týmů, obsadily čtvrtou příčku. Tým bývalých hráček se umístil na místě druhém.

> 28.03.2018

Košíkářky školy se zúčastnily tradičního velikonočního turnaje, který pořádala ZŠ TGM Moravské Budějovice. Mladší žákyně obsadily třetí místo, starším žákyním patřila konečná čtvrtá příčka.

> 16.03.2018

V tělocvičně školy proběhla tradiční sportovní soutěž ve skoku vysokém - Předínská laťka. Žáci a žákyně soutěžili v několika kategoriích. Výkony soutěžících zde.

> 13.03.2018

Opět jsme oslovili firmu Podravka - Lagris, která k nám zaslala šéfkuchaře pana Zbyňka Diatku, aby nám ukázal různé novinky a trendy, které získal při svých pracovních cestách po Evropě, především ve Středomoří. Z pokrmů jsme společnými silami vyprali a připravili polévku Fasoládu a Bulgur s quineou s jablky na karamelu a tvarohem.

Recept ke stažení

> 10.03.2018

V posledním kole Superligy košíkové hostily naše hráčky za dohledu kamer České televize týmy ZŠ Havlíčkova Mor. Budějovice. Střípky z utkání a rozhovory s hráčkami můžete shlédnout v pořadu Basketmánie na ČT sport.

> 09.03.2018

Letět do vesmíru, nahlédnout do mikrosvěta, poznat tajemství života, ponořit se do říše fantazie, poodhalit budoucnost. To všechno mohli objevit žáci 2. - 6. ročníku naší školy v Hvězdárně a planetáriu v Brně.

> 08.03.2018

Starší žákyně naší školy se zúčastnily okresního přeboru AŠSK v Okříškách, kde obsadily celkovou pátou příčku.

> 17.02.2018

V kulturním domě v Předíně se konal Sokolský ples. V předtančení se představili žáci a žákyně osmého a devátého ročníku naší školy. Vystoupení s nimi připravila paní učitelka Kučerová.

> 16.02.2018

Z Blanska k nám zavítal pan Vlastimil Ješina, který našim žákům představil interaktivní výstavu prostorového vidění - žáci měli možnost shlédnout film ve 3D projekci, hologram, 3D obrázky, vyzkoušet si 3D kameru a brýle na virtuální realitu.

> 29.01.2018

Žákyně osmého ročníku Lenka Svobodová obsadila druhé místo v okresním kole "Olympiády z českého jazyka".

> 22.12.2017

Ani v předvánočním období se život ve škole nezastaví. Naopak. Žáci se svými učiteli připravují různé akce, nacvičují pásma na besídky a těší se na dárky od svých spolužáků.

> 20.12.2017

Košíkářky naší školy se zúčastnily tradičního Vánočního turnaje na ZŠ Havlíčkova v Mor. Budějovicích. Ve sváteční atmosféře obsadily starší žákyně 5. místo, mladší hráčky školy 4. příčku.

> 05.12.2017

Je již tradicí, že se v tento den deváťáci promění v pekelné či andělské bytosti a za pomoci moudrého Mikuláše rozdávají dětem ve škole drobné dárky.

Ø 02.12.2017

Košíkářky naší školy odjely v rámci utkání druhého kola Superligy do Okříšek. V tělocvičně místní základní školy oslabený tým neuspěl a odešel dvakrát poražen. I přes neúspěch patří starším žákyním třetí příčka průběžné tabulky.

Ø 28.11.2017

Žáci druhého stupně se zúčastnili florbalového turnaje v Želetavě. Mladší žáci si připsali jednu porážku, jedno vítězství a ve dvou utkáních se se soupeřem rozešli smírně. Patří jim tak druhé místo v turnaji. Starší žáci odešli třikrát poraženi a v jednom zápase zvítězili. Díky lepšímu skóre i oni obsadili ve své kategorii druhou příčku.

Ø 16.11.2017

Naši školu navštívili zástupci Obchodní akademie a Hotelové školy v Třebíči a představili našim žákům nabídky studijních či učebních oborů své školy. V rámci připravených workshopů si žáci mohli vyzkoušet různé aktivity.

web OA

Ø 13.11.2017

Dne 2.11 proběhl podzimní svoz starého papíru - celkem naši žáci nasbírali 5 380 kg papíru. Za uvedený sběr naše škola získala 6 722,- Kč. Všem žákům a jejich rodičům děkujeme. Na jaře proběhne druhá část celoroční soutěže sběru papíru - kategorie jednotlivci a třída. Vrcholem této soutěže bude červnové shromáždění na školní zahradě, kde budou sběrači oceněněni.

Ø 10.11.2017

V pátek vyrazili Pavoučci na okříšský Sedmikvítek. Děti tu soutěží ve zpěvu, hře na hudební nástroj, tanci, odborná porota hodnotí i výtvarné práce a fotografie dětí. Pavoučci se zúčastnili hudební části vokálních souborů do 18-ti let. Ve své kategorii však byli jediní. Děti ukázaly, že opravdu zpívat umí a sklidily velký potlesk publika a od poroty čestné uznání.

Ø 25.10.2017

Žáci i žákyně prvního stupně se zúčastnili turnaje čtyř škol ve vybíjené. Sportovci 2. a 3. ročníku obsadili krásné 2. místo. Jejich spolužáci ze 4. a 5. třídy zůstali neporaženi celý turnaj vyhráli.

Základní škola uspořádala pro žáky i spoluobčany lampionový průvod. Účastníci průvodu v podvečerních hodinách prošli obcí a zdařený večer byl zakončen opékáním špekáčků na školní zahradě.

Žáci 1. třídy využili krásného počasí a příznivého větru k pouštění pestrobarevných draků různých tvarů a velikostí.

Ø 19.10.2017

Žáci 9. třídy zavítali na XXII. ročník mezinárodního veletrhu vzděláváni - Didacta 2017. Měli tak příležitost seznámit se s nabídkou učebních a studijních oborů SŠ, i mimo Kraj Vysočina.

> 13.10.2017

V pátek navštívil naší školu fotograf, novinář a  cestovatel Pavel Kubeš. Jeho přednášky jsou neobvyklým rozšířením výuky zejména zeměpisu a také praktickým seznámením nejen s jeho oblíbenou Afrikou, ale i Asií, Amerikou a Evropou. Jeho zajímavé povídání se tentokrát týkalo Sibiře.

> 10.10.2017

Světoznámá detektivní hvězda Američan Nick Carter přijíždí do Čech rozlousknout záhadu zmizení neohroženého Berta. Muž tu přichází o srdce a málem i o život, neboť jeho nepříteli hraběti Von Kratzmarovi pomáhá banda nebezpečných individuí a také Adéla, která jak známo, dosud nepovečeřela. Představení HD v Jihlavě "Adéla ještě nevečeřela" shlédli žáci druhého stupně naší školy.

> 09.10.2017

Skupina Pernštejni z Pardubic seznámila žáky v programu "Staré pověsti české" s nejstarším období českých dějin. Žáci měli možnost se setkat s kněžnou Libuší a jejími sestrami Kazi a Tetou, Přemyslem Oráčem, Horymírem, Šemíkem a dalšími osobnostmi dob dávno minulých.

> 06.10.2017

Fondu Vysočiny byla Základní škole a Mateřské škole Předín poskytnuta dotace v rámci grantového programu Naše škola 2017, jehož cílem je zkvalitnění zázemí pro povinnou školní docházku na území Kraje Vysočiny. Cílem projektu bylo vylepšit hygienické, bezpečnostní, prostorové a pracovní podmínky ve školní kuchyni.